Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

Depresja - co to takiego ?

Pracując na stanowisku opiekuna osoby starszej należy liczyć się z różnymi zaburzeniami i problemami seniorów. Jednym z takich zaburzeń może być depresja. Ważne, aby była odpowiednio wcześnie zdiagnozowana i odpowiednio leczona. Depresja to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Podstawowymi objawami są smutek, przygnębienie i ogólna niechęć. Najprostsze czynności sprawiają problem. Depresji towarzyszą dodatkowo brak energii, wszechobecne rozżalenie, zupełny brak koncentracji, niska samoocena i pesymistyczne postrzeganie świata. O obecności depresji może świadczyć fakt, zbyt długiego utrzymywania się takich nastrojów. Dlatego też, nie bez powodu praca opiekunki osoby starszej jest uważana za trudną, wyczerpującą i bardzo wymagającą.

 

Bardzo często podczas szukania pracy, opiekunki rekrutowane przez polskie Agencje pracy narażone są na liczne oszustwa i matactwa. Nieświadomie podpisują dokumenty i bardzo mocno zderzają się z rzeczywistością, która jest zupełnie inna niż przedstawiona w umowie w wersji papierowej. W kontrakcie zawarte są istotne aspekty odnośnie warunków pracy i samego zatrudnienia, składek, kwot ubezpieczenia itp. Nasza Agencja CareSenior24 na każdym etapie dba o prawidłowe podpisywanie dokumentów i nie stosuje technik matactwa i nie dopuszcza się oszustw. Jesteśmy uczciwi i służymy dobrą radą na każdym etapie rekrutacji oraz późniejszej pracy.

 

Wiele Agencji pracy deklaruje pomoc, ale niestety jest ona tylko pozorna. Firmy te dążą tylko do podpisania umów i traktują ludzi w sposób instrumentalny - niemalże wszystkie formalności związane z podjęciem zatrudnienia jako opiekun osoby starszej odbywają się przez Internet. Wiąże się to z niepotrzebnym stresem dla nowo zatrudnionej opiekunki, która jadąc pierwszy raz nie wie czego może się spodziewać. Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia bardzo często nie mają odprowadzanych nawet minimalnych składek i zdarza się, że same muszą dopłacać składkę do ZUS na poczet późniejszej emerytury.

 

Opiekun pracujący w Niemczech często przez problemy z językiem ma opory, aby komuś zgłosić odchylenia od umowy z nieuczciwą Agencją Pracy, boi się o tym komuś powiedzieć, czuje się zagrożony, bo nie jest u siebie w kraju i nie zna i nie rozumie ogólnie obowiązujących przepisów. Wiele Agencji pracy stosuje praktyki tylko Internetowego kontaktu zarówno z opiekunką jak i osobą, która potrzebuje opiekuna, wszelkie informacje o podopiecznym przekazywane są drogą elektroniczną. Świadczy to o mało profesjonalnym podejściu do sprawy oraz lekceważeniu osoby, która tej pracy rzeczywiście potrzebuje.

 

W CareSenior24 wszystko wygląda zupełnie inaczej. Firma prowadzi opiekę tylko tam gdzie znajdują się bezpośredni pracownicy, którzy rozwiązują wszystkie problemy zaistniałe w rodzinie. Jest to niesamowicie istotny aspekt, bo nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać. Wszystko to kwestia chęci i odpowiedniego podejścia. Pamiętajmy o tym! Pomagamy również w problemach gdzie występuje bariera językowa. Od tego jesteśmy, aby właśnie pomóc. Jako rzetelna firma chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli tylko masz z czymś problem zgłoś się do nas, na pewno nie zostawimy Cię z tym samego. Ponadto mamy swoje siedziby i możesz do nas przyjść i porozmawiać, na pewno poczujesz się lepiej, a my pomożemy rozwiązać sporne kwestie.

 

Agencja CareSenior24 zapewnia o tym, że wszystkie miejsca pracy są sprawdzone wcześniej. Przeprowadzamy rzetelny wywiad z rodziną i samym podopiecznym. Zbieramy informacje i na tej podstawie dobieramy odpowiednią osobę do określonego ogłoszenia. Opiekunka jest informowana o zakresie obowiązków swojej pracy, więc nie ma  żadnych przykrych niespodzianek zarówno dla jednej jak i drugiej strony.

 

Prawidłowo skonstruowana umowa trójstronna pomiędzy firmą, opiekunem i osobą wymagająca opieki  określa dokładnie zakres prac i obowiązków. Stosuje się niedozwolone praktyki o wygórowanych życzeniach podopiecznego co jest niezgodne z umową. Istnieje możliwość zmiany zakresu obowiązków dla opiekuna jednak musi ona być zawarta w nowej umowie na zasadzie aneksu i zaakceptowana przez wszystkie 3 strony: tj. opiekuna, Agencje Pracy oraz seniora nad,którym sprawowana jest opieka. Wszelkie dopisywane do umowy aktualizacje obowiązków wymagają zmiany zarobków i wyrażenia zgody na piśmie przez opiekuna osoby starszej. Jednym słowem opiekun musi być świadomy tego co podpisuje.

 

Zdarzają się sytuacje, że rodzina, dla której pracujemy nie spełnia naszych oczekiwać, albo jest w niej jakiś problem trudny do rozwiązania. Nasza Agencja CareSenior24 zapewni Ci ewentualną zmianę miejsca pracy bez potrzeby rezygnacji z pracy opiekuna osoby starszej i wyjazdu z Niemiec.Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.