Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

Praca pielęgniarki oraz położnej w wysoko rozwiniętych Niemczech!

Dobrze wiadomo, że praca pielęgniarki czy położnej w tak rozwiniętym kraju jakim są Niemcy, niejednokrotnie wiąże się z bardzo dobrymi warunkami pracy. Często spotykamy osoby, które w samych superlatywach wypowiadają się o pracy w tym kraju. Zarówno pielęgniarki jak i położne można dodać do tego grona osób, które zadowolone są z pracy poza granicami własnego kraju.

Jaki są plusy pracy w Niemczech??

Nasza agencja szczegółowo przeanalizowała statystyki odnośnie pracy na całym świecie, ale skupiając się głównie na Europie. Wynika z nich jednoznacznie, że wśród polskich pielęgniarek, jako numer jeden wśród państw, do których zamierzają bądź już wyemigrowały w związku ze swoim zawodem, przodują Niemcy.

Po przeprowadzeniu dość dużego przeanalizowania forów internetowych traktujących o zawodzie pielęgniarki czy położnej w krajach zagranicznych, doszliśmy do kilku wniosków, a mianowicie:
-    można znaleźć zalety i mankamenty pracy w Niemczech
-    zarobki są nieporównywalnie wyższe w Niemczech
-    duża większość pielęgniarek jest zadowolona z pracy
-    praca często wiąże się z wysokimi standardami pracy, ale również z potrzebą ciągłego samodoskonalenia
-    Praktycznie ŻADNA z pielęgniarek NIE CHCE WRACAĆ do pracy w Polsce

Warto wspomnieć, że praca związana z zawodem pielęgniarki przez naszą agencje pośrednictwa pracy związana jest z zatrudnieniem przez Niemieckiego pracodawcę, a ściślej mówiąc klinikę lub szpital. Najważniejszą zaletą dla wielu pielęgniarek z Polski jest różnica ekonomiczna w pracy w Niemczech. Gdy w Polsce mogły by liczyć na zarobki rzędu 1600-3000 tyś złotych, to w przeliczeniu na złotówki, za prace w Niemczech dostaną około 9000-10000 tyś złotych. Kolejnym z ważnych argumentów, który często dominuje wśród opinii pielęgniarek jest fakt, że w Niemczech pracują one na jeden etat i mają zapewnioną stabilność finansową z tej pracy, a w Polsce niejednokrotnie praca związana byłą z wieloma nocnymi zmianami następującymi dzień po dniu, aby tylko dorobić dodatkowy grosz.

Wszystko to daje wyniki, takie, że pielęgniarki czy położne w Niemczech poprzez stały dobry dochód i odpowiednie ilości godzin pracy, mogą przeznaczyć czas dla rodziny, przyjaciół, a co najważniejsze dla siebie i swoich zainteresowań. Znaleźliśmy również wiele informacji, że kuchnie na oddziałach są bardzo dobrze wyposażone w jedzenie i napoje co nieczęsto zdarza się w Polskich realiach. Pielęgniarki zwracają również uwagę, że Niemiecka ochrona zdrowia nie stara się oszczędzać na sprzęcie, przydatnym w pracy pielęgniarki.

Problemy z pracą pielęgniarki w Niemczech?

Oczywiście większość aspektów związanych z pracą w tym zawodzie w takim kraju jak Niemcy jest pozytywna, ale znaleźć można również kilka barier czy problemów, które towarzysza przeprowadzeniu się w do tej pory nieznane rejony. Chyba najczęściej spotkanym początkowym problemem pośród pielęgniarek wyjeżdżających do Niemiec, jest BARIERA JĘZYKOWA. Początkowe etapy pracy dla tych osób związane były z przypadkami lekkich nieporozumień, które oczywiście z czasem zanikały, ale początki nie zawsze są łatwe. Pewna liczba pielęgniarek podkreślała kilka razy też, że gdy zaczynały pracę w niemieckich szpitalach nie były wprowadzone dostatecznie w organizację pracy oddziału, a to również może wprowadzać w błąd na początku pracy.


Pomocne słownictwo!

W związku z częstymi pytaniami jakie trafiają do naszej agencji odnośnie pracy w Niemczech i języka czy słownictwa potrzebnego w zawodzie pielęgniarki, wychodzimy Państwu na przeciw i pokazujemy kilka ważnych definicji czy zdań, które przydadzą się osobom, które niekoniecznie jeszcze doskonale władają językiem Niemieckim.

Czym tak naprawdę zajmują się pielęgniarki/pielęgniarze (die Krankenschwester/der Krankenpfleger) i jakimi najważniejszymi atutami dysponuje osoba, która wykonuje ten zawód w sposób dobry i wartościowy. Pielęgniarka pomaga (helfen), pielęgnuje (betreuen), ale również opiekuje się (versorgen) osobami chorymi i tymi, które wymagają opieki. Pielęgniarka wspiera (unterstützen) ich, czego nie mogą sami zrobić i pomaga im odnaleźć się w nowej sytuacji. Jest to osoba, która asystuje (assistieren) lekarzom przy badaniach i leczeniu oraz troszczy się (sich kümmern) samodzielnie o medyczną opiekę.

Gdzie mogą być zatrudnione pielęgniarki?

Jest do dobre pytanie, gdyż często pada z ust osób zainteresowanych pracą w Niemczech, ale nie potrafiących sobie odpowiedzieć na pytanie o możliwość pracy w Niemieckich realiach. Pielęgniarki mogą być zatrudniane w szpitalach (Krankenhäuser), ale również w gabinetach u lekarzy specjalistów (Facharztpraxen), w różnego rodzaju centrach medycznych (Gesundheitszentren), w domach spokojnej starości i zakładach opiekuńczych (Altenwohn- und Pflegeheime), czy w zakładach dla ludzi z upośledzeniem (Wohnheime).

Słownictwo!!

Ważne czasowniki:

asystować – assistieren
doradzać – beraten
opiekować się – versorgen
pielęgnować – betreuen
pogawędzić – smalltalken
pomagać – helfen
troszczyć się – sich kümmern
wspierać – unterstützen
wysłuchiwać – zuhören

Ważne rzeczowniki:

choroba – die Krankheit
krew – das Blut
leczenie – die Heilung
lekarz – der Arzt
pielęgniarka – die Krankenschwester
pielęgniarz – der Krankenpfleger
szpital – das Krankenhaus
zastrzyk – die Spritze

Te kilka słów powinno sprawić, że w sposób szybki zaczniecie przyswajać zdania związane ze słownictwem medycznym w Niemczech. Oczywiście istotne jest również zrozumienie gramatyki Niemieckiej oraz nauka formułowania zdań, ale to wszystko przychodzi z czasem, a najlepszym nauczycielem, jest przebywanie i otaczanie się wyłącznie danym językiem. Większość pielęgniarek, które już wyjechały do Niemiec powiedziało, że zagłębienie się w nieznanym języku doszczętnie bardzo przyspiesza jego naukę.

 Oferty pracyMenu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.