Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

WARUNKI PRACY W CHARAKTERZE OPIEKUNKI SENIORA W NIEMCZECH

Niezbędna wiedza o warunkach pracy osoby, ubiegającej się o pozycję opiekunki osób starszych w Niemczech.

Jak pewnie wiele osób ubiegających się o pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech, tak i Ty musisz mieć wiele pytań odnośnie całego procesu pozyskania pracy i wprowadzenia na stanowisko oopiekunki seniora. CARESENIOR24 jest w pełni świadome istoty wielu pytań, jakie może sobie zadawać kandydat do pracy na to stanowisko. Czy należy obawiać się takiego wyjazdu do pracy? A może największym zainteresowaniem cieszy się kwestia wysokości wynagrodzenia za opiekę nad osobą starszą? Często możesz zadawać sobie pytanie, czy oferowane przez naszą agencję oferty będą odpowiednie dla Ciebie, i czy jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko.To i wiele, wiele innych pytań na pewno, nie raz, zadaje sobie wiele osób, interesujących się pracą opiekuna osoby starszej w Niemczech.

CARESENIOR24 jest tego całkowicie świadomy i stara się wychodzić na przeciw wszystkim tym, którzy poważnie myślą o tej nie zawsze łatwej pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi, często nawet z niewielkimi problemami natury psychicznej. W tej pracy istotną jest wiedza związana z kluczowymi aspektami, związanymi z organizacją wyjazdu oraz samym wykonywaniem zawodu.

Praca z osobami starszymi w Niemczech oczywiście wymaga przynajmniej dobrej znajomości języka niemieckiego. Należy pamiętać, że znajomość w stopniu komunikatywnym języka niemieckiego daje mam już wiele podczas procesu rekrutacji. Często również przydaje się doświadczenie w branży, gdyż to pozwala na łatwiejsze dostosowanie się pracownika w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. To co jest dla nas istotne, to utrzymanie przeświadczenia każdego z naszych kandydatów, że poradzą sobie w tym niełatwym zawodzie, że będą odpowiedzialnie i uczciwie wypełniać swoje obowiązki. Jeżeli masz pewność, że chcesz rozpocząć pracę jako opiekun lub opiekunka osób starszych, to na pewno masz wiele pytań, dotyczących tej pracy, a które ułatwią Ci proces rekrutacji do pracy.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na kilka z najważniejszych i najczęściej zadawanych pytań.

 1. Jakie są podstawowe wymogi na stanowisku opiekuna osób starszych, które należy spełnić starając się o pracę w Niemczech?          To co jest podstawowym wymogiem w przypadku naszej agencji pośrednictwa pracy, to dobra bądź bardzo dobra umiejętność komunikowania się w języku niemieckim. Dużym atutem, a w przypadku bardziej zaawansowanych ofert koniecznością jest potwierdzenie kwalifikacji np. na podstawie referencji z poprzednich miejsc pracy i podobnym charakterze.

 2. Czy mogę ubiegać się o pracę opiekunki seniora bez znajomości języka niemieckiego?                                                                                              Zwyczajowo znajomość języka niemieckiego w stopniu dobrym jest wymogiem w pracy jako opiekun osób starszych, jednakże czasami zdarzają się oferty, które zwierają klauzule mówiącą o tym, że pracodawcy nie potrzebują osoby o bardzo dobrej znajomości ich języka ojczystego, a to stwarza możliwości dla osób chętnych z mniejszym zasobem słownictwa w języku niemieckim.

 3. Jakie czynniki wpływają na wysokość zarobków na stanowisku opiekuna w Niemczech?                                                                                    Można wyróżnić trzy najbardziej istotne aspekty, związane z wysokością zarobków, jakie będą oferowane osobom, które chcą pracować jako opiekun lub opiekunka. Pierwszy to poziom znajomości języka niemieckiego jaki dana osoba prezentuje. Drugim aspektem jest wykształcenie kierunkowe oraz wcześniejsze referencje z poprzednich prac np. jako opiekun. Ostatnim aspektem, który ma wpływ na zarobki, jest stan zdrowia osoby starszej, u której będzie zatrudniona opiekunka.                                                                                                                                                                                                                    
 4. Czy jako osoba bez doświadczenia zawodowego, mam jakiekolwiek szanse na otrzymanie stanowiska opiekuna lub opiekunki?Oczywiście, że tak. Istnieją oferty, które nie zawsze wymagają fachowych i kierunkowo wykwalifikowanych osób, ale również duża część wymaga konkretnych umiejętności. Reasumując: osoby, które ubiegają się o pracę opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech. niekoniecznie muszą posiadać bogate doświadczenie zawodowe.                                                                                                                                                                                 
 5. Czy istnieje możliwość aby samemu dobrać miejsce pracy?                                                                                                                                          W naszej agencji pośrednictwa pracy sytuacja wygląda następująco. W momencie gdy opiekun lub opiekunka rozpoczynają rozmowę na temat ofert pracy w Niemczech, mają możliwość aby określić się i stwierdzić jakie są konkretnie oczekiwania danej osoby w zakresie zarówno miejsca pracy, jak i obowiązków, jakie będzie musiał/ła wykonywać jako opiekunka seniora.                                                                                                                                              
 6. Czy jako opiekun osoby starszej w Niemczech faktycznie będę zobligowany do całodobowego wymiaru opieki?                                        W przypadku CARESENIOR24, opiekunki często mieszkają u osób, u których pracują bezpośrednio w domach, w których zajmują się osobami starszymi. Normalnie przysługuje opiekunowi codziennie 2.5h czasu tylko dla siebie oraz oczywiście liczne drobne przerwy na odpoczynek pomiędzy kolejnymi obowiązkami - można wtedy spokojnie usiąść z podopiecznym wypić kawę, pooglądać razem telewizję czy wyjść na balkon lub do ogrodu. Warto wtedy towarzyszyć naszemu podopiecznemu - jest to wspólna chwila relaksu. Choć praca opiekuna osób starszych nie należy do łatwych, to zawsze znajdzie się w ciągu dnia okazja do chwili odpoczynku.                                                                                                                                                                      
 7. Jak wygląda sytuacja z wyżywieniem oraz zakwaterowaniem podczas pracy w Niemczech?                                                                              W przypadku ofert pracy, organizowanych przez naszą firmę nie ma z tym ządnegoproblemu.. Rodzina, która gwarantuje Ci pracę jest odpowiedzialna za pełne wyżywienie oraz mieszkanie. Dodatkowo nie ponosisz żadnych kosztów, związanych z transportem do pracy.                                                                                              
 8. Czy CARESENIOR24 zapewnia mi ubezpieczenie podczas wykonywania pracy?                                                                                    Oczywiście. Podczas pracy poprzez naszą agencję pracy, od samego początku są państwo ubezpieczeni. Nasz agencja ponosi wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem w ZUS. Efektem tego jest to, że mogą państwo swobodnie korzystać z opieki medycznej, ale co ważne wszystko to wpływa na wyższą emeryturę w przyszłości dla osób pracujących jako opiekunowie osób starszych.                                                                                                                           
 9. Czy mogę korzystać z niemieckiej służby zdrowia gdy pracuję jako opiekunka w Niemczech?                                                                    Każda osoba, która pracuje za pośrednictwem naszej agencji pracy posiada prywatne ubezpieczenie, które pozwala na korzystanie z usług niemieckiej służby zdrowia. Jest to więc bardzo wartościowa oferta, z której jesteśmy pewni, będziecie czerpać dużą satysfakcję.                                                                   
 10. Jak wygląda sytuacja z kontaktem z rodziną, do której będę jechał/-ła do pracy?                                                                                          Istnieje taka możliwość, a co więcej jest to często praktykowane, że osoby, które wyjeżdżają oraz pracodawcy chcą wcześniej skontaktować się z potencjalną opiekunką w celu przeprowadzenia rozmowy kontrolno-zapoznawczej. Oczywiście wiąże się to z chęcią sprawdzenia czy dany pracownik oraz oczywiście pracodawca będą w stanie się do sibeie dostosować i współpracować w zgodzie.                                                                                                          
 11. Na jaki czas mogę wyjechać do pracy jako opiekun lub opiekunka w Niemczech?                                                                                  Zwyczajowo takie wyjazdy trwają około 2 miesięcy. Istnieje oczywiście możliwość dłuższego wyjazdu. Najdłuższy okres to 24 miesiące. Podczas tak długiego okresu pracy, istnieje możliwość ustalenia w umowie odpowiedniej ilości dni urlopowych, gdyż każda osoba potrzebuje od czasu do czasu trochę wolnego dla siebie.

Dalej jesteś niepewny decyzji o wyjeździe za granicę do pracy? Skontaktuj się z CARESENIOR24.                                                                               Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiemy na nurtujące Cię pytania - spokojnie i merytorycznie.

Pamiętaj - przy wyborze pracy opiekunki należy być pewną swej decyzji od samego pcozątku. Jest to wprawdzie praca, która jest trudna i wyczerpująca, ale sprawia ona wiele radości, tak opiekunowi, jaki i osobie starszej, którą się opiekujemy. Niezwykle istotnym w momencie podejmowania pracy w charakterze opiekunki osoby starszej, jest nasze wewnętrzne przekonanie, że podołamy takiej pracy oraz damy z siebie wszystko, by osoba, którą się opiekujemy czuła się jak najlepiej. Rozumiemy obawy naszych opiekunek i jesteśmy po to, by odpowiedzieć na wszystkie istotne pytania, a co najważniejsze być wsparciem dla opiekunki w trakcie jej pracy. 

W każdej chwili mają Państwo możliwość kontaktu z nami mailowo lub telefonicznie i pozyskania istotnych informacji, związanych z pracą.

Przeanalizujemy Twoje preferencje, a także postaramy się z całych sił doradzić w wyborze najlepszej oferty. Liczymy, że dzięki temu praca za granicą w Niemczech przestanie wydawać się czymś trudnym oraz nie będzie kojarzyć się z pasmem trudności i problemów, a stanie się świetną okazją do zdobycia życiowego doświadczenia, atrakcyjnego wynagrodzenia oraz pomocy drugiej osobie na bezpiecznych i co najważniejsze uczciwych warunkach.

Jesteś zainteresowany/-na pracą w Niemczech??

Warto zapamiętać, że z CARESENIOR24 i pracą jako opiekunka w Niemczech będziesz doświadczać wielu ciekawych sytuacji. Taka praca to nie tylko bardzo konkurencyjne wynagrodzenie, ale również uczciwe warunki pracy oraz bezpieceństwo podejmowanej pracy opiekuna osób starszych. Propozycje pracy, jakie u nas znajdziesz, są w pełni legalne i zgodne z prawem. Co więcej zapewnimy Ci ubezpieczenie, opłacanie składek ZUS i dojazd na miejsce pracy. Wszystkie nasze oferty są szczegółowo sprawdzane, by opiekunka lub opiekun osób starszych nigdy nie miał/-a problemów związanych z sytuacją zastaną w miejscu pracy. Osoba, która podejmuje się opieki, może w każdej chwili zwrócić się o radę i pomoc do przydzielonego przez nas pracownika.

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zdobyć doświadczenia, jako osoba zajmująca się osobami starszymi, ale jesteś na to gotowy lub chcesz przełożyć swoje doświadczenie w Polsce na realia pracy w Niemczech, to skorzystaj z dostępnych na naszej stronie poradników i wskazówek. Wszystkie porady zostały przygotowane skrupulatnie i z myślą o wszystkich pytaniach przyszłych opiekunek seniora. Jeżeli chcesz bez stresu odnaleźć się w niemieckiej rzeczywistości, a co ważniejsze czuć się pewnie w swojej pracy, to zajrzyj koniecznie do naszych artykułów.

Nie zapomnij, że praca opiekunki wymaga znajomości języka niemieckiego - jeżeli kiedykowliek uczyłaś/łeś się niemieckiego lecz teraz nie masz pewności co do poziomu jego znajomości, pomożemy Ci w sprawdzeniu Twoich umiejętności językowej, a gdy te będą niewystarczające zapewnimy stosowne korepetycje językowe.

CARESENIOR24 - Twoja pomocna dłoń w drodze do pracy w charakterze opiekunki seniora w Niemczech.

 Oferty opiekunów

Walburga Opiekunka osób starszych

Walburga Galikowska Szukam pracy

Kobieta, 67 lat
Doświadczenie: Więcej niż 5 lat
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Jolanta Opiekunka osób starszych

Jolanta Krol Szukam pracy

Kobieta, -46 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil
Amelia Opiekunka osób starszych

Amelia Krol Szukam pracy

Kobieta, 47 lat
Doświadczenie: 3 lata
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Anetta Opiekunka osób starszych

Anetta Krol Szukam pracy

Kobieta, 45 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil


Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.