Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

Czy aby na pewno wiesz wszystko??

Jak pewnie wiele osób ubiegających się o pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech, tak i Ty musisz mieć wiele pytań odnośnie całego procesu. Oczywiście nasza agencja pośrednictwa pracy CARESENIOR24 jest świadoma wielu pytań jakie może sobie zadawać kandydat do pracy na to stanowisko. Czy jest sens aby obawiać się takiego wyjazdu? A może największe zainteresowanie u osoby sprawia kwestia wynagrodzenia za taką pracę przy osobach starszych? Często możecie zadawać sobie pytanie czy oferowane przez naszą agencję oferty będą odpowiednie dla Ciebie, i czy jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko. To i wiele, wiele innych pytań na pewno nie raz zadaje sobie wiele osób interesujących się pracą opiekuna osobay starszej w Niemczech. CARESENIOR24 jest tego całkowicie świadomy i stara się wychodzić na przeciw wszystkim tym, którzy poważnie myślą o tej nie zawsze łatwej pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi, a czasem nawet z niewielkimi problemami natury psychicznej. W tej pracy istotne jest, aby wiedzieć o kilku kluczowych aspektach wyjazdu oraz samego wykonywania zawodu. Praca z osobami starszymi w Niemczech oczywiście wymaga przynajmniej dobrej znajomości języka niemieckiego. Oczywiście warto pamiętać, że znajomość w stopniu komunikatywnym takiego języka daje Nam już dużo, podczas procesu rekrutacji. Często również przydaje się doświadczenie w branży, gdyż to pozwala na łatwiejsze dostosowanie się pracownika w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. To czego my wymagamy i pragniemy utrzymywać stale pośród naszych klientów to osobiste przeświadczenie każdego z kandydatów, że poradzą oni sobie z tym czasem niełatwym zawodem, że będą odpowiedzialnie oraz uczciwie wypełniać swoje obowiązki. Skoro jesteś osobą, która jest pewna, że chce rozpocząć pracę jako opiekun lub opiekunka osób starszych to na pewno jest kilka pytań, na które z chęcią odpowiemy, aby ułatwić całość procesu. Poniżej znajdziecie państwo odpowiedzi na kilka z najważniejszych i najczęściej zadawanych pytań.


1.    Co należy do podstawowych wymogów na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech, aby się ubiegać o pracę?

To co jest podstawowym wymogiem w przypadku naszej agencji pośrednictwa pracy to dobra bądź bardzo dobra umiejętność komunikowania się w języku niemieckim. Oczywiście dużym atutem, a w niektórych przypadkach bardziej zaawansowanych ofert koniecznością jest potwierdzenie swoich kwalifikacji poprzez różnego rodzaju referencje z poprzednich prac związanych z podobnym zawodem.

2.    Czy bez znajomości języka Niemieckiego istnieje możliwość aby ubiegać się o pracę?

Zwyczajowo znajomość języka niemieckiego w stopniu dobrym jest wymogiem w pracy jako opiekun osób starszych, jednakże czasami zdarzają się oferty, które zwierają klauzule mówiącą o tym, że pracodawcy nie potrzebują osoby o bardzo dobrej znajomości ich języka ojczystego, a to stwarza możliwości dla osób chętnych z mniejszym zasobem słownictwa w języku niemieckim.

3.    Jakie czynniki wpływają na wysokość zarobków na stanowisku opiekuna w Niemczech?

Można wyróżnić trzy najbardziej istotne aspekty związane z wysokością zarobków jakie będą oferowane osobom, które chcą pracować jako opiekun lub opiekunka. Pierwszy to poziom znajomości języka niemieckiego jaki dana osoba prezentuje. Drugim aspektem jest wykształcenie kierunkowe oraz wcześniejsze referencje z poprzednich prac np. jako opiekun. Ostatnim aspektem, który ma wpływ na zarobki jest stan zdrowia osoby starszej u której będzie zatrudniona opiekunka.

 

4.    Czy jako osoba bez doświadczenia zawodowego, mam jakiekolwiek szanse na otrzymanie stanowiska opiekuna lub opiekunki?

Oczywiście. Istnieją oferty, które nie zawsze wymagają fachowych i kierunkowo wykwalifikowanych osób, ale również duża część wymaga konkretnych umiejętności. Reasumując, osoby, które ubiegają się o pracę opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech niekoniecznie muszą posiadać bogate doświadczenie zawodowe.

5.    Czy istnieje możliwość aby samemu dobrać miejsce pracy?

W naszej agencji pośrednictwa pracy sytuacja wygląda następująco. W momencie gdy opiekun lub opiekunka rozpoczynają rozmowę na temat ofert pracy w Niemczech, mają możliwość aby określić się i stwierdzić jakie są konkretnie oczekiwania danej osoby na temat zarówno miejsca pracy jak i obowiązków, jakie będzie musiał/-ła wykonywać w pracy polegającej na opiece nad osobami starszymi.

6.    Czy jako opiekun osoby starszej w Niemczech faktycznie będę zobligowany do całodobowego wymiaru opieki?

W przypadku CARESENIOR24 opiekunki często mieszkają u osób u których pracują i w domach, w których zajmują się osobami starszymi. Normalnie przysługuje opiekunowi codziennie 2.5h czasu tylko dla siebie oraz oczywiście liczne drobne przerwy na zaczerpnięcie powietrza. Należy również pamiętać, że praca opiekuna osób starszych może być trudna, ale często istnieje dużo czasu, w którym nie trzeba bez przerwy czegoś robić.

7.    Jak wygląda sytuacja z wyżywieniem oraz zakwaterowaniem podczas pracy w Niemczech?

W naszym przypadku nie ma takich problemów. Rodzina, która gwarantuje państwu pracę jest odpowiedzialna za państwa wyżywienie oraz zamieszkanie. Dodatkowo nie istnieje możliwość, aby nie ponosili państwo żadnych kosztów za transport do pracy.

8.    Czy CARESENIOR24 zapewnia mi ubezpieczenie podczas wykonywania pracy?

Oczywiście. Podczas pracy poprzez naszą agencję pracy, od samego początku są państwo ubezpieczeni. Nasz agencja ponosi wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem w ZUS. Efektem tego jest to, że mogą państwo swobodnie korzystać z opieki medycznej, ale co ważne wszystko to wpływa na wyższą emeryturę w przyszłości dla osób pracujących jako opiekunowie osób starszych.

9.    Czy istnieje możliwość udania się do lekarza w przypadku gdy zajdzie tak potrzeba podczas pracy jako opiekun w Niemczech?

Tak się składa, że każda osoba, która pracuje poprzez naszą agencję pośrednictwa pracy, posiada prywatne ubezpieczenie a to przekłada się na możliwość swobodnego uczęszczania do lekarza w Niemczech. Jest to więc bardzo obiecująca oferta i wierzymy, że państwo będą zadowoleni z takiej sytuacji.

10.    Jak wygląda sytuacja z kontaktem z rodziną do której będę jechał/-ła do pracy?

Istnieje taka możliwość, a co więcej jest to często praktykowane, że osoby, które wyjeżdżają oraz pracodawcy chcą wcześniej skontaktować się z potencjalną opiekunką w celu przeprowadzenia rozmowy. Oczywiście wiąże się to z chęcią sprawdzenia czy dany pracownik oraz oczywiście pracodawca będą potrafić się do siebie dostosować i współpracować w zgodzie.

 

11.    Na jakie okres czasu mogę wyjechać do pracy jako opiekun lub opiekunka w Niemczech?

Zwyczajowo takie wyjazdy często trwają około 2 miesięcy. Jednak oczywiście bardzo często istnieje możliwość dłuższego wyjazdu. Takim okresem najdłuższym, który może być odbywany jako praca nad osobą starsza w Niemczech jest czas około 24 miesięcy. Podczas tak długiego terminu pracy, istnieje możliwość ustalenia w umowie odpowiedniej ilości dni urlopowych, gdyż każda osoba potrzebuje od czasu do czasu trochę wolnego dla siebie.


Czy dalej jesteś zestresowany lub niepewny pracy za granicą? Skontaktuj się z CARESENIOR24!

Od samego początku należy być pewnym jednego. Osoba, która zajmuje się osobami starszymi czyli opiekun lub opiekunka, jest to zawód który wymaga poświęcenia się pracy. Jest to praca, która często jest trudna i męcząca, ale równie często sprawia radość zarówno opiekunowi jak i osobie starszej, którą się opiekujemy. Dochodzi się zatem do wniosku, że żadnych ważnych decyzji, a szczególnie tak nieznanych i trudnych jak praca nie tylko jako opiekun , ale opiekun w nieznanym kraju sprawia, że powinniśmy być w 100% przekonani wewnętrznie, że podołamy takiej pracy oraz oddamy wszystko co najlepsze od nas, aby osoby starsze czuły się jak najlepiej. Oczywisty jest fakt oraz nasza agencja dobrze to rozumie, że to jest ważna decyzja i staramy się państwu wychodzić na przeciw. W każdej chwili maja państwo możliwość napisać do nas maila oraz zadzwonić w celu dowiedzenia się informacji, które są dla państwa najbardziej istotne. Przeanalizujemy twoje preferencje, a także postaramy się z całych sił doradzić w wyborze oferty. Liczymy, że dzięki temu praca za granicą w Niemczech przestanie wydawać się państwu czymś trudnym oraz nie będzie kojarzyć się z pasmem trudności i problemów, a stanie się świetną okazją do zdobycia życiowego doświadczenia, atrakcyjnego wynagrodzenia oraz pomocy drugiej osobie na bezpiecznych i co najważniejsze uczciwych warunkach.


Jesteś zainteresowany/-na pracą w Niemczech??

Warto zapamiętać, że z CARESENIOR24 i pracą jako opiekunka w Niemczech będziesz doświadczać wielu ciekawych sytuacji. Taka praca to nie tylko bardzo konkurencyjne wynagrodzenie, ale również zapewnienie pracowników o uczciwości, a także bezpieczeństwie podejmowanej pracy opiekuna osób starszych. Propozycje pracy, jakie u nas znajdziesz, są w pełni legalne i zgodne z prawem. Co więcej zapewnimy Ci ubezpieczenie, opłacanie składek ZUS i dojazd na miejsce pracy. Wszystkie nasze oferty są szczegółowo sprawdzane, by opiekunka lub opiekun osób starszych nigdy nie miał/-a problemów związanych z zaskoczeniem sytuacją zastaną w miejscu pracy. Osoba, która podejmuje się opieki, może w każdej chwili zwrócić się o radę i pomoc do przydzielonego przez nas pracownika, co sprawia, że praca za granicą w Niemczech jest dla każdego propozycją wartą rozważenia.


Warto być przygotowanym na nową pracę.

Jeżeli jeszcze nie było okazji aby zdobyć znaczne doświadczenie jako osoba zajmująca się osobami starszymi lub po prostu chcesz przełożyć swoje doświadczenie w Polsce na realia pracy w Niemczech to bez żadnego problemu skorzystaj z dostępnych na naszej stronie poradników i wskazówek. Wszystkie poradniki zostały skrupulatnie przygotowane dla każdego z Was, z osobna. Wszyscy z was, którzy w swojej przyszłej pracy chcą bez żadnych przeszkód i stresu obracać się w Niemieckiej rzeczywistości, a co ważniejsze czuć się pewnie w pracy, zajrzyjcie do naszych artykułów. Dobrze wiadomo, że jak największa wiedza o miejscu swojej pracy to przecież prawdziwy rarytas i ułatwienie zaaklimatyzowania. CARESENIOR24 bardzo dobrze o tym wie i stara się wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Opiekun czy opiekunka w Niemczech to praca, która wiąże się też ze znajomością języka niemieckiego. Jeżeli kiedyś uczyli się go państwo, lecz nie jesteście pewni czy teraz poziom Waszej komunikacji będzie odpowiedni, nasza agencja również wyjdzie na przeciw aby pomóc w odświeżeniu wiedzy.

 Oferty pracyMenu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.