Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

UWAGA NA OSZUSTÓW

UWAGA NA OSZUSTÓW

Branża pracy opiekunów osób starszych w Niemczech na pierwszy rzut oka wydaje się spokojną i pewną dziedziną. Niestety i na tym polu można trafić na oszustów, nawet korzystając z agencji pośrednictwa pracy.

Większość firm z Polski tak naprawdę nie zna swoich klientów, nigdy nie masz 100 % pewności do kogo trafisz za granicą! Korespondencja z rodzinami osób starszych lub z samymi seniorami prowadzona jest jedynie drogą elektroniczną, przez co utrudniona jest weryfikacja Twojego potencjalnego pracodawcy i seniora, którym miałbyś się opiekować.

Niektóre firmy, podając się za bardzo wiarygodne i uczciwe, wysyłają dziewczyny wprost do bandytów i oszustów. Niestety, należy sobie zdać sprawę z tego, że często zdarza się, że kobiety wyjeżdzające do pracy za granicę, jako opiekunki osób starszych są wręcz zmuszane do świadczenia innych usług niż w opisanym ogłoszeniu. Niestety, często są to również czynności seksualne.

W jaki sposób działają oszuści?

 • rejestrują się na portalach ogłoszeniowych
 • podają fałszywy numer NIP
 • nachalnie zamieszczają oferty pracy na poszczególnych portalach

Kim są oszuści?

 • Oszustem może być zwykła opiekunka, która pracuje „na czarno” bez umowy
 • Oszustem może być także zwykły naciągacz
 • Często oszustami okazują się tak zwane firmy „krzak”

Każdy z wymienionych rodzajów oszustów działa INACZEJ! Przy realizacji oszustów w ramach oferowania pracy jako opiekun dla osób starszych za granicą, pomaga… Internet. Niestety, to właśnie w Internecie, pojawia się mnóstwo fikcyjnych ogłoszeń o pracę, które okazują się zwykłym oszustwem.

„POMOCNA” OPIEKUNKA

„Pomocna” opiekunka osób starszych to kolejna metoda, na którą bardzo łatwo można się złapać. Często w Internecie, na forach dyskusyjnych i portalach branżowych, agencjach pośrednictwa pracy możemy znaleźć wpisy na temat oszustw stosowanych przez firmę „krzak”. Osoby żalą się, że nie mogą znaleźć pracy, a kolejne firmy je oszukują. Zrobi ci się żal takiej osoby i zdecydujesz się na pomoc w znalezieniu pracy. Niestety okaże się, że mimo chęci do pracy dana osoba nie ma nawet pieniędzy na dojazd do miejsca pracy i prosi o pożyczkę, a raczej o darowiznę, bo pieniędzy nigdy nie odzyskasz. Pamiętaj: nigdy nie pożyczaj pieniędzy nieznajomym z Internetu i nie wierz w każde ogłoszenie dotyczące opieki nad starszymi!

WIRTUALNA POMOC

Niestety zdarzają się także inne sposoby na oszukanie osób szukających pracy, jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Często, na forach internetowych pojawiają się nowe osoby, które umieszczają posty, dotyczące poszukiwania pracy, najlepiej prywatnej (na czarno). W niedługim czasie pojawiają się odpowiedzi w stylu „napisz do mnie, jestem zainteresowana, czekam na wiadomość prywatną”. Wszystko wygląda ładnie i profesjonalnie, dopóki nie pojawią się problemy.

Pamiętaj: nigdy nie decyduj się na powierzenie swojej pracy w ramach zastępstwa osobie nieznajomej! Po powrocie możesz zastać swoją podopieczną w kiepskim stanie zdrowotnym a dom zapuszczony.

 

W JAKICH SYTUACJACH POWINIENEŚ WYKAZAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ?

 1. Ogłoszenie opieki nad starszymi przedstawiające świetne pieniądze, świetne miejsce, dodatkowe bonusy.
 2. Świetna okazja na forum internetowym dotycząca oferty pracy w Niemczech.
 3. Pomoc nieznajomej osoby z Internetu w poszukiwaniu pracy, jako opiekuna dla osób starszych w Niemczech.

 

CO ZROBIĆ, ABY NIE ZOSTAĆ OSZUKANYM?

 • Przede wszystkim bądź ostrożny – starannie przeglądaj oferty pracy w Niemczech, umieszczone w Internecie
 • Korzystaj z bazy ofert pracy w Niemczech dla opiekunki tylko sprawdzonych lub poleconych portali
 • Sprawdź pośrednika, korzystając z wyszukiwarki Google
 • Sprawdź pośrednika korzystając z Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ)
 • Załóż temat na forum internetowym pytając użytkowników o referencje danego pośrednika organizującego pracę w Niemczech dla opiekunek osób starszych

POLECAMY te informacje-- PROCES OPIEKUNKI    >> TU KLIKNIJ <<

Nowa ustawa o delegowaniu pracowników od maja 2016 r.Oferty pracyMenu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.