Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

Kilka faktów o płacy minimalnej (niem. Mindestlohn)

Mindestlohn 8,50 Euro / godzinę

Wiele osób pracujących poza granicami kraju jako opiekunki osób starszych w Niemczech ze względu na nieznajomość języka i ignorancję przepisów prawa nieświadomie daje wmanewrować się w nieuczciwe praktyki pracodawców. Nasza Agencja CareSenior24 pośrednictwa pracy może pomóc nie tylko w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy, ale również poinformować o podstawowych przepisach prawa obowiązującego w Niemczech, a także uczulić na nieuczciwe praktyki w jakie można się uwikłać.

Zawód opiekuna osób starszych jest niewątpliwie wymagający i trudny, obliguje nas do ciągłej empatii i wczuwania się w wykonywanie swojej pracy z niebanalnym poświęceniem. Praca z osobami starszymi wymaga siły fizycznej, a także odporności psychicznej. Bywa bardzo stresująca i wykańczająca psychicznie. Bycie obecnym przy osobie cierpiącej to spore obciążenie. Prócz szacunku i umiejętności pocieszania warto być również odpornym na nieprzyjemne czynności higieniczne, jakie leżą w obowiązkach opiekuna. Dlatego też biorąc pod uwagę trudne i ciężkie warunki pracy Agencja CareSenior24 uważa, że zawód opiekunki wymaga godnej gratyfikacji finansowej. Kładziemy duży nacisk, aby opiekunki osób starszych nie były oszukiwane przez Agencję niemieckie, bądź też bezpośrednio przez swoich pracodawców.

 Sprawdź czy właśnie Ciebie  to nie dotyczy:

 • twoje wynagrodzenie jest za niskie?
 • nie zarabiasz niemieckiej płacy minimalnej?
 • czujesz się zastraszony przez pracodawcę?
 • czujesz się szykanowany?

Może są inne kwestie, o których chciałbyś/-ałabyś porozmawiać. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i nie obciążając Ciebie żadnymi gratyfikacjami finansowymi pomożemy. W wielu przypadkach nasza Agencja przeprowadza BEZPŁATNIE roszczenia wypłat wynagrodzeń. Co więcej rozmowa czy też usługa kontroli wynagrodzenia opiekunki jest skierowania do wszystkich osób pracujących jako opiekunki osób starszych w Niemczech.

Nie zwlekaj, jeśli czujesz się oszukana/-ny przyjdź, udzielimy rzetelnej porady i chętnie porozmawiamy na temat twoich problemów.

Kontakt z nami:

 • formularz kontaktowy

 • rejestracja na portalu ….

Oferta sprawdzenia wynagrodzenia opiekuna osób starszych skierowana jest do WSZYSTKICH osób pracujących jako opiekunka w Niemczech, również do tych nie są zatrudnione przez Caresenior24.pl oraz nie wiąże się to z ewentualnym nakłanianiem do podjęcia pracy.

 

Zapoznaj się poniżej z aspektami prawnymi dotyczącymi zarabiania minimalnej płacy w Niemczech.

POLECAMY te informacje-- PROCES OPIEKUNKI    >> TU KLIKNIJ <<

Nowa ustawa o delegowaniu pracowników od maja 2016 r.

Wszystkie osoby pracujące na terenie Niemiec obowiązuje minimalna stawka godzinowa, nawet jeśli są pracownikami firm zagranicznych. Obowiązkiem również zostały objęte osoby delegowane do pracy na teren Niemiec jako opiekunowie osób starszych. Stosunkowo krótki czas na dopasowanie się do nowego prawa może spowodować spore perturbacje wśród firm delegujących opiekunów. Można liczyć jedynie na kwalifikowane firmy, które będą w stanie zapewnić odpowiednie warunki pracy w oparciu o przepisy zarówno polskie, jak i niemieckie.

 

Polskie firmy wysyłające pracowników do Niemiec są zobligowane do zmiany umów do końca 2014 r. Aktualnie obowiązujące umowy muszą zostać zakończone lub zamienione na takie, które będą zgodne z niemieckim prawem.  

 

Firmy zmuszone są zrezygnować z wypłaty części wynagrodzenia w formie diet. Od 1 stycznia 2015 r wg niemieckiego Urzędu Celnego (Zollamt), diety nie można wliczać do stawki minimalnej.

 

 • pracująca opiekunka - pracująca przeciętnie 40h tygodniowo zobowiązana jest otrzymać wynagrodzenie 1480 EUR brutto

 

Informacja o konieczności rezygnacji z diet jest dla opiekunów, którym zależy na uzyskaniu niskiego przychodu złą wiadomością. Szczególnie dla osób będących w gronie rencistów, niektórych emerytów oraz osób z egzekucją komorniczą.

 

 • Największe firmy oraz Agencje zatrudnienia zdołały przygotować już nowe oferty współpracy dla opiekunów, są one wyważone między wymaganiami niemieckiego prawa, a możliwościami finansowymi niemieckich kontrahentów.

 

Mimo, że koszty pracy zostały podniesione przez konieczność płacenia przez firmy podatków i składek ZUS to właśnie opiekunowie osób starszych mogą liczyć na zwiększenie wynagrodzenia netto. W związku z tymi zmianami najwięcej zyska polski fiskus dzięki dodatkowym środkom pobranym z wyższych wynagrodzeń brutto. Modyfikacja ta najbardziej dotknie podopiecznych i ich rodziny, które będą musiały płacić więcej za usługę opieki osoby starszej.  

 

Do innych zadań firm należy szczegółowe ustalenie z pracownikiem maksymalnego czasu ich pracy. Z reguły wynosi on 40 godzin tygodniowo. Wejście nowego prawa może mocno ograniczyć szarą strefę poprzez zarzuty łamania ustawy i płacy minimalnej. Ewentualnymi konsekwencjami łamania prawa dla Agencji/pracodawców zatrudniających nieuczciwie osoby jako opiekunów mogą być:

 • ewentualne kary pieniężne
 • konieczność wyrównania wynagrodzenia opiekunowi do poziomu płacy minimalnej
 • inne nieprzychylne kontrole Urzędu Celnego.

 

Dotychczas narażali się karą za niezarejestrowanie pracownika i nie uregulowanie odprowadzenia podatków i ubezpieczeń.

 

Jak się możesz z nami skontaktować?

Wypełnij formularz kontaktowy lub rejestrację na portalu…


Gewerbe w niemczech bez meldunku- http... von m3shoppingOferty opiekunów

Walburga Opiekunka osób starszych

Walburga Galikowska Szukam pracy

Kobieta, 64 lat
Doświadczenie: Więcej niż 5 lat
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Jolanta Opiekunka osób starszych

Jolanta Krol Szukam pracy

Kobieta, -49 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil
Amelia Opiekunka osób starszych

Amelia Krol Szukam pracy

Kobieta, 45 lat
Doświadczenie: 3 lata
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Anetta Opiekunka osób starszych

Anetta Krol Szukam pracy

Kobieta, 42 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil


Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.