Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

FAKTY O PŁACY MINIMALNEJ (niem. Mindestlohn)

Mindestlohn 8,50 Euro / godzinę

Wiele osób pracujących w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych, nie znając języka i przepisów, staje się ofiarami nieuczciwych praktyk pracodawców. Agencja CareSenior24 świadcząc usługi pośrednictwa pracy, nie tylko pomaga w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy, ale również udziela informacji i edukuje, wszystkich chętnych w zakresie nieuczciwych praktyk i sposobów na ich uniknięcie.

Zawód opiekuna osób starszych jest niewątpliwie wymagający i trudny, obliguje nas do ciągłej empatii i wczuwania się w wykonywanie swojej pracy z niebanalnym poświęceniem. Praca z osobami starszymi wymaga siły fizycznej, a także odporności psychicznej. Bywa bardzo stresująca i wykańczająca psychicznie. Bycie obecnym przy osobie cierpiącej to spore obciążenie. Prócz szacunku i umiejętności pocieszania warto być również odpornym na intymne czynności higieniczne, jakie leżą w gestii opiekuna. Dlatego też biorąc pod uwagę trudne i ciężkie warunki pracy Agencja CareSenior24 uważa, że zawód opiekunki wymaga godnej gratyfikacji finansowej. Kładziemy duży nacisk na to by opiekunki osób starszych nie były oszukiwane przez niemieckie agencje czy bezpośrednio przez swoich pracodawców.

Sprawdź, czy to dotyczy Ciebie !

      ► Twoje wynagrodzenie jest za niskie?

      ► Nie zarabiasz niemieckiej płacy minimalnej?

      ► Czujesz się zastraszony przez pracodawcę?

      ► Czujesz się szykanowany?

A może są inne kwestie, o których chciałbyś/ałabyś porozmawiać? Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i zupełnie bezpłatnie otrzymasz fachową poradę. W wielu przypadkach nasza Agencja przeprowadza też BEZPŁATNIE działania roszczeniowe dotyczące wypłat wynagrodzeń. Usługa kontroli wynagrodzenia jest dedykowana do wszystkich opiekunek seniora.

Nie zwlekaj, jeśli czujesz się oszukana/-ny przyjdź, udzielimy rzetelnej porady i chętnie porozmawiamy na temat twoich problemów.

Kontakt z nami:

  • formularz kontaktowy

  • rejestracja na portalu ….

Oferta sprawdzenia wynagrodzenia opiekuna osób starszych skierowana jest do WSZYSTKICH osób pracujących jako opiekunka w Niemczech, jak również do tych, które nie są zatrudnione przez Caresenior24. Konsultacje są niezobowiązujące i możecie być pewni, że nie będziecie nakłaniani do ewentualnego podjęcia pracy.

Zapoznaj się z poniższymi aspektami prawnymi, dotyczącymi zarabiania minimalnej płacy w Niemczech.

POLECAMY te informacje - PROCES OPIEKUNKI    >> TU KLIKNIJ <<

Nowa ustawa o delegowaniu pracowników od maja 2016 r.

Wszystkie osoby, nawet jeżeli są pracownikami firm zagranicznych w Niemczech, pracujące na terenie Niemiec obowiązuje minimalna stawka godzinowa. Obowiązkiem tym zostały objęte także osoby delegowane do pracy na teren Niemiec, jako opiekunowie osób starszych. Stosunkowo krótki czas na dopasowanie się do nowego prawa może spowodować spore perturbacje wśród firm delegujących opiekunów. W tym zakresie można więc liczyć jedynie na kwalifikowane firmy, które będą w stanie zapewnić odpowiednie warunki pracy na podstawie przepisy zarówno polskie, jak i niemieckie.

Polskie firmy wysyłające pracowników do Niemiec były zobligowane do zmiany umów do końca 2014 r. Aktualnie obowiązujące umowy muszą zostać zakończone lub zamienione na takie, które będą zgodne z niemieckim prawem. Firmy zmuszone są także do rezygnacji z wypłat części wynagrodzenia w formie diet. Od 1 stycznia 2015  r wg niemieckiego Urzędu Celnego (Zollamt), diety nie można wliczać do stawki minimalnej.

          ► pracująca opiekunka - czas pracy przeciętnie 40 h tygodniowo zobowiązana jest otrzymać wynagrodzenie 1480 EUR brutto

Informacja o konieczności rezygnacji z diet jest dla opiekunów, którym zależy na uzyskaniu niskiego przychodu złą wiadomością. Szczególnie dla osób będących w gronie rencistów, niektórych emerytów oraz osób z egzekucją komorniczą.

          ► największe firmy oraz agencje zatrudnienia zdołały przygotować już nowe oferty współpracy dla opiekunów,

             są one wyważone między wymaganiami niemieckiego prawa a możliwościami finansowymi niemieckich kontrahentów.

Mimo że koszty pracy zostały podniesione przez konieczność płacenia przez firmy podatków i składek ZUS to właśnie opiekunowie osób starszych mogą liczyć na zwiększenie wynagrodzenia netto. W związku z tymi zmianami najwięcej zyska polski fiskus dzięki dodatkowym środkom pobranym z wyższych wynagrodzeń brutto. Modyfikacja ta najbardziej dotknie podopiecznych i ich rodziny, które będą musiały płacić więcej za usługę opieki osoby starszej.  

Tygodniowy czas pracy opiekunki - regulacje prawne

Do innych zadań firm należy szczegółowe ustalenie z pracownikiem maksymalnego czasu ich pracy. Z reguły wynosi on 40 godzin tygodniowo. Wejście nowego prawa może mocno ograniczyć szarą strefę w związku z coraz częstszymi zarzutami łamania ustawy i  wysokości płacy minimalnej. Ewentualnymi konsekwencjami łamania prawa dla Agencji/pracodawców zatrudniających nieuczciwie osoby jako opiekunów mogą być:

      ► ewentualne kary pieniężne

      ► konieczność wyrównania wynagrodzenia opiekunowi do poziomu płacy minimalnej

      ► kontrole Urzędu Celnego

Dotychczas narażali się na karę za brak rejestracji pracownika i nieodprowadzanie należnych podatków i składek ubezpieczeniowych.

Jak się możesz z nami skontaktować?

Wypełnij formularz kontaktowy lub rejestrację na portalu…


Gewerbe w niemczech bez meldunku- http... von m3shoppingOferty opiekunów

Walburga Opiekunka osób starszych

Walburga Galikowska Szukam pracy

Kobieta, 67 lat
Doświadczenie: Więcej niż 5 lat
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Jolanta Opiekunka osób starszych

Jolanta Krol Szukam pracy

Kobieta, -46 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil
Amelia Opiekunka osób starszych

Amelia Krol Szukam pracy

Kobieta, 47 lat
Doświadczenie: 3 lata
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Anetta Opiekunka osób starszych

Anetta Krol Szukam pracy

Kobieta, 45 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil


Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.