Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

Praca opiekuna osób starszych - najlepsza oferta sporządzona przez Agencję Pracy CareSenior24

Praca opiekuna osób starszych - najlepsza oferta sporządzona przez Agencję Pracy CareSenior24

Co oferuje CareSenior24 dla opiekunek osób starszych w Niemczech?

 

Osoba planująca podjęcie pracy opiekuna osoby starszej powinna zdawać sobie sprawę, że niezbędne jest posiadanie szeregu cech fizycznych jak i psychicznych, predysponujących ją do tego wymagającego zawodu. Z uwagi na codzienne obowiązki i zabiegi pielęgnacyjne wymagają nienagannej wydajności organizmu i sporej siły fizycznej.  

 

Opiekun to praca dla:

 • osoby odważnej
 • nie bojącej się wyzwań i obowiązków
 • radzącej sobie ze stresem
 • zrównoważonej emocjonalnie
 • odpornej psychicznie

Firma CareSenior24 oferuje legalną, bezpieczną i dobrze płatną pracę w Niemczech jako opiekun osób starszych.

Osoby podejmujące pracę opieki w Niemczech, nie muszą martwić się o zakwaterowanie i wyżywienie. Każda opiekunka ma zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, a także sprawdzenie poprawności umowy i wszelkich dokumentów związanych z pracą opiekunów.

Może również liczyć na pomoc CareSenior24 w każdej trudnej dla sytuacji - jesteśmy po to, aby pomagać.  Nasza firma przygotowuje oferty “szyte na miarę” indywidualnie pod określone zamówienie klienta. Pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju. Wszystko odbywa się dzięki odpowiedniej ofercie dostosowanej do potrzeb i możliwości zarówno pracowników, jak i podopiecznych.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?  Tylko CareSenior24 oferuje:

 • uczciwa i legalna praca w Niemczech
 • gwarancja pokrycia kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju
 • jasno określone zasady współpracy
 • przed podjęciem pracy klarownie sprecyzowany zakres obowiązków
 • wybór miejsca pracy przez opiekunka
 • zachowuje wszelkie standardy profesjonalnej współpracy pomiędzy stroną polską i niemiecką
 • dbałość opisy zgodne z prawdą na temat pracy jako opiekun osoby starszej  
 • gwarantują uczciwe zarobki, adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności
 • fachowa obsługa koordynatora na czas wyjazdu

Wymagania dotyczące opieki osób starszych w Niemczech

Praca na stanowisku opiekuna osób starszych to odpowiedzialne zadanie wymagające cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Wymaga pewnych predyspozycji przede wszystkim opanowania, ale również dużej dozy optymizmu i radości życia. W pracy opiekuna stykamy się ze stresem, dlatego też musimy wykazywać dużą odporność, ale równocześnie obserwować ludzkie cierpienie z jednoczesną wrażliwością i życzliwością, która pozwoli rozumieć potrzeby naszych podopiecznych. Aby rozpocząć pracę, na stanowisku opiekuna osoby starszej w Niemczech musimy spełnić określone wymagania. Od kandydatów oczekujemy podstawowej znajomości języka niemieckiego, tak aby mogli się swobodnie komunikować w podstawowych kwestiach dotyczących opieki. Dobrze widziane jest również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi.

Niezbędne jest posiadanie dobrej sprawności fizycznej oraz dobrego ogólnego stanu zdrowia. Mamy na uwadze rutynowe obowiązki i zabiegi pielęgnacyjne z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w codziennym życiu. Każda osoba chcąca pracować jako opiekunka jest zobowiązana do bycia w dyspozycji przez okres minimum dwóch miesięcy, gdyż tyle wynosi najkrótszy okres pracy. Do uzyskania tego stanowiska liczyć się będą wszystkie zaświadczenia o ukończonych kursach i ewentualne referencje z poprzednich miejsc pracy.

 

Wymagamy:

 • przystępna znajomość języka niemieckiego
 • doświadczenia w pracy z osobą starszą lub niepełnosprawną
 • nienaganny stan zdrowia
 • dyspozycja na okres min. dwóch miesięcy

Także znaczące może być posiadanie czynnego prawa jazdy kat B. Przyszła opiekunka zobligowana jest przedstawić dokumenty dotyczące wykształcenia, posiadanego doświadczenia oraz rekomendacji z innych miejsc pracy w oparciu o odpowiednie zaświadczenia. Każda osoba chcąca podjąć pracę na tym stanowisku musi liczyć się z weryfikacją umiejętności językowych, które później pozwolą swobodnie pracować. Od przyszłych kandydatów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i etycznego postępowania.  

Dodatkowo punktowane:

 • czynne prawo jazdy kategorii B
 • referencje z poprzednich miejsc pracy
 • dyplomy i zaświadczenia o ukończonych kursów kierunkowych

Przewidywalny czas oczekiwania na ofertę pracy w charakterze opiekuna osoby starszej w Niemczech

Poziom znajomości języka niemieckiego w dużej mierze determinuje o szybkości otrzymania oferty. Lepszy stopień znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą przyczynia się do otrzymania oferty w bardzo krótkim czasie.  Zazwyczaj oczekuje się na nią od jednego do czterech tygodni oczywiście od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie oferta przedstawiana jest rodzinom niemieckim, które potrzebują zatrudnić opiekuna z Polski. Opiekunka ma prawo wyboru oferty i wtedy rodzina potrzebująca opiekuna może wyświetlić pełny profil danego kandydata. Z doświadczenia wiemy, iż pracę z łatwością można znaleźć w okresie przedświątecznym, kiedy następuje spora wymiana opiekunów powracających na okres świąteczny do domu.

 

Zarobki opiekunów osób starszych w Niemczech

Pensja dla opiekunek w dużej mierze uzależniona jest od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz posiadanego doświadczenia z zakresu obowiązków opieki. Większych zarobków możemy spodziewać się w momencie posiadanego bogatego doświadczenia branżowego i wykazywania się komunikatywnością językową na wyższym poziomie. Wypłata jest zawsze terminowo co miesiąc. W okresie Świątecznym oraz Nowego Roku istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gratyfikacji finansowej.

 

Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech

Praca ta sprowadza się do kompleksowej opieki nad osobami starszymi w ich prywatnych domach. Polega to na pomocy w rutynowych, codziennych czynnościach, zapewnianie bezpieczeństwa oraz towarzyszenie w działaniach pozwalających prwidłowo funkcjonować.

Obowiązki opiekuna osób starszych:

 • pomoc w prowadzeniu domu (robienie zakupów, sprzątanie)
 • pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (jedzenie, ubieranie, higiena osobista, przemieszczanie się)
 • czuwanie nad terminarzem wizyt lekarskich
 • animacja czasu wolnego (spacery, wycieczki)
 • dbanie o zalecenia lekarskie podczas farmakoterapii
 • należyta troska o podopiecznego

W pracy opiekuna należy przestrzegać rozkładu zajęć podopiecznego i przystosować się do nowego trybu, gdzie większość czasu poświęcana jest podopiecznemu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy uzależnieni i nie mamy wolnego czasu tylko dla siebie. Ze względu na specyficzny i ciągły charakter pracy, opiekunom przysługuje prawo do odpoczynku w postaci krótkich przerw i wydzielonego czasu wolnego.

Czas trwania pracy dla opiekunek pracujących w Niemczech

Długość pobytu opiekunki jest uzależniona w dużej mierze od dyspozycyjności oraz konkretnej oferty i potrzeby podopiecznego. Nad wszystkim oczywiście czuwa Agencja CareSenior24, tak aby warunki zatrudnienia były prawidłowe i satysfakcjonowały obie strony. Praca opiekunki zazwyczaj trwa minimum dwa miesiące - oczywiście jest to okres umowny, może on ulec przedłużeniu o kolejne tygodnie.

Agencja CarSenior24 pośredniczy w zatrudnianiu opiekunów i opiece mentorów na każdym etapie zatrudnienia i późniejszej pracy. Dbamy o stałe miejsca pracy, tak aby uniknąć dodatkowego stresu związanego ze stale zmieniającymi się osobami i warunkami.  Dbamy o wypoczynek opiekunów zapewniając im urlop w dogodnym dla obu stron terminie (z reguł to okres Świąteczny).


          Pracując jako opiekun za pośrednictwem Agencji CareSenior24 nie musisz się niczego obawiać.

Dzięki nam twoja praca jest legalna i bezpieczna, co więcej czuwamy nad Tobą i oferujemy pomoc na każdym etapie.Oferty pracyMenu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.