Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

PRACA OPIEKUNA SENIORA - OFERTA CARESENIOR24

Praca opiekuna osób starszych - najlepsza oferta przygotowana przez Agencję Pracy CareSenior24

Co oferuje CareSenior24 opiekunkom osób starszych w Niemczech?

Osoba planująca podjęcie pracy opiekuna osoby starszej powinna zdawać sobie sprawę, jak niezbędne jest posiadanie szeregu cech fizycznych jak i psychicznych, predysponujących ją do tego wymagającego zawodu. Z uwagi na codzienne obowiązki i zabiegi pielęgnacyjne wymagana jest nienaganna wydajność organizmu i spora siła fizyczna.  

Opiekun to praca dla:

     ► osoby odważnej

     ► nieobawiającej się wyzwań i obowiązków

     ► radzącej sobie ze stresem

     ► zrównoważonej emocjonalnie

     ► odpornej psychicznie

 

Firma CareSenior24 oferuje legalną, bezpieczną i dobrze płatną pracę w Niemczech jako opiekun osób starszych.

Osoby podejmujące pracę opieki w Niemczech, nie muszą martwić się o zakwaterowanie i wyżywienie. Każda opiekunka ma zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, a także szczegółowe sprawdzenie poprawności umowy i wszelkich dokumentów związanych z pracą opiekunów. Może również liczyć na pomoc CareSenior24 w każdej trudnej dla sytuacji - jesteśmy po to, aby pomagać.  Nasza firma przygotowuje oferty „szyte na miarę” indywidualnie pod określone zamówienie klienta. Pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju. Wszystko odbywa się dzięki odpowiedniej ofercie dostosowanej do potrzeb i możliwości zarówno pracowników, jak i podopiecznych.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?  Tylko CareSenior24 oferuje:

     ► uczciwa i legalna praca w Niemczech

     ► gwarancja pokrycia kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju

     ► jasno określone zasady współpracy

     ► przed podjęciem pracy klarownie sprecyzowany zakres obowiązków

     ► wybór miejsca pracy przez opiekunkę

     ► zachowuje wszelkie standardy profesjonalnej współpracy pomiędzy stroną polską i niemiecką

     ► prawdziwość opisów na temat pracy jako opiekun osoby starszej​  

     ► gwarantują uczciwe zarobki, adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności

     ► fachowa obsługa koordynatora na czas wyjazdu

 

Wymagania dotyczące opieki osób starszych w Niemczech

Praca na stanowisku opiekuna osób starszych to odpowiedzialne zadanie wymagające cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Wymaga pewnych predyspozycji, takich jak opanowanie, ale również dużej dozy optymizmu i radości życia. W pracy opiekuna stykamy się ze stresem, dlatego też musimy wykazywać się dużą odpornością. Powinniśmy obserwować ludzkie cierpienie z jednoczesną wrażliwością i życzliwością, która pozwoli rozumieć potrzeby naszych podopiecznych. Aby rozpocząć pracę, na stanowisku opiekuna osoby starszej w Niemczech musimy spełnić określone wymagania. Od kandydatów oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, tak aby mogli się swobodnie komunikować w podstawowych kwestiach dotyczących opieki. Dobrze widziane jest również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi.

Niezbędne jest posiadanie dobrej sprawności fizycznej oraz dobrego ogólnego stanu zdrowia. Mamy na uwadze rutynowe obowiązki i zabiegi pielęgnacyjne, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w codziennym życiu. Każda osoba chcąca pracować jako opiekunka jest zobowiązana do bycia w dyspozycji przez okres minimum dwóch miesięcy, gdyż tyle wynosi najkrótszy okres pracy. Do uzyskania tego stanowiska liczyć się będą wszystkie zaświadczenia o ukończonych kursach i ewentualne referencje z poprzednich miejsc pracy.

Od przyszłych opiekunek seniora wymagamy:

     ► przystępnej znajomości języka niemieckiego

     ► doświadczenia w pracy z osobą starszą lub niepełnosprawną

     ► nienagannego stanu zdrowia

     ► dyspozycyjności na okres minimum dwóch miesięcy

     ► atutem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B

Przyszła opiekunka zobligowana jest przedstawić dokumenty dotyczące wykształcenia, posiadanego doświadczenia oraz rekomendacji z innych miejsc pracy. Każda osoba chcąca podjąć pracę na tym stanowisku musi liczyć się z weryfikacją umiejętności językowych, które później pozwolą swobodnie pracować. Od przyszłych kandydatów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i etycznego postępowania.  

Dodatkowo punktowane

 ► czynne prawo jazdy kategorii B

 ► referencje z poprzednich miejsc pracy

 ► dyplomy i zaświadczenia o ukończonych kursów kierunkowych

Przewidywalny czas oczekiwania na ofertę pracy w charakterze opiekuna osoby starszej w Niemczech

Poziom znajomości języka niemieckiego w dużej mierze determinuje o szybkości otrzymania oferty. Lepszy stopień znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą przyczynia się do otrzymania oferty w bardzo krótkim czasie.  Zazwyczaj oczekujemy na pierwszą ofertę pracy od jednego do czterech tygodni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie oferta przedstawiana jest rodzinom niemieckim, które potrzebują zatrudnić opiekuna z Polski. Opiekunka ma prawo wyboru oferty i wtedy rodzina potrzebująca opiekuna może wyświetlić pełny profil danego kandydata. Z doświadczenia wiemy, iż pracę z łatwością można znaleźć szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy następuje spora wymiana opiekunów powracających na okres świąteczny do domu.

Zarobki opiekunów osób starszych w Niemczech

Pensja opiekunki w dużej mierze uzależniona jest od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz posiadanego doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Większych zarobków możemy spodziewać się w momencie posiadanego bogatego doświadczenia branżowego i wykazywania się komunikatywnością językową na wyższym poziomie. Wypłata jest zawsze terminowo co miesiąc. W okresie Świątecznym oraz Nowego Roku istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gratyfikacji finansowej.

Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech

Praca ta sprowadza się do kompleksowej opieki nad osobami starszymi w ich prywatnych domach. Polega na zapewnieniu bezpieczeństwa, pielęgnacji oraz towarzyszeniu w codziennych czynnościach domowych, wykonywanych przez osobę starszą.

Obowiązki opiekuna osób starszych

      ► pomoc w prowadzeniu domu (robienie zakupów, sprzątanie)

      ► pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (jedzenie, ubieranie, higiena osobista) 

      ► czuwanie nad terminarzem wizyt lekarskich

      ► animacja czasu wolnego (spacery, wycieczki)

      ► dbanie o zalecenia lekarskie podczas farmakoterapii

      ► należyta troska o podopiecznego

W pracy opiekuna należy przestrzegać rozkładu zajęć podopiecznego i przystosować się do nowego trybu, gdzie większość czasu poświęcana jest podopiecznemu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy uzależnieni i nie mamy wolnego czasu tylko dla siebie. Ze względu na specyficzny i ciągły charakter pracy, opiekunom przysługuje prawo do odpoczynku w postaci krótkich przerw i wydzielonego czasu wolnego.

Czas trwania pracy dla opiekunek pracujących w Niemczech

Długość pobytu opiekunki jest uzależniona w dużej mierze od dyspozycyjności oraz konkretnej oferty i potrzeby podopiecznego. Nad wszystkim oczywiście czuwa Agencja CareSenior24, tak aby warunki zatrudnienia były prawidłowe i satysfakcjonowały obie strony. Praca opiekunki zazwyczaj trwa minimum dwa miesiące - oczywiście jest to okres umowny, może on ulec przedłużeniu o kolejne tygodnie.

Agencja CarSenior24 pośredniczy w zatrudnianiu opiekunów i opiece mentorów na każdym etapie zatrudnienia i późniejszej pracy. Dbamy o stałe miejsca pracy, tak aby uniknąć dodatkowego stresu związanego ze stale zmieniającymi się osobami i warunkami.  Dbamy o wypoczynek opiekunów zapewniając im urlop w dogodnym dla obu stron terminie (z reguły to okres Świąteczny).

Pracując jako opiekun za pośrednictwem Agencji CareSenior24 nie musisz się niczego obawiać.

Dzięki nam Twoja praca jest legalna i bezpieczna, a nasz zespół czuwa nad Tobą przez cały czas i jest nieustannie do Twojej dyspozycji.Oferty opiekunów

Walburga Opiekunka osób starszych

Walburga Galikowska Szukam pracy

Kobieta, 67 lat
Doświadczenie: Więcej niż 5 lat
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Jolanta Opiekunka osób starszych

Jolanta Krol Szukam pracy

Kobieta, -46 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil
Amelia Opiekunka osób starszych

Amelia Krol Szukam pracy

Kobieta, 47 lat
Doświadczenie: 3 lata
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Anetta Opiekunka osób starszych

Anetta Krol Szukam pracy

Kobieta, 45 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil


Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.