Język: Polski | Deutch
caresenior24.pl

PRACA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ W NIEMCZECH

Pielęgniarka i położna w Niemczech

Dobrze wiadomo, że praca pielęgniarki czy położnej w tak rozwiniętym kraju, jakim są Niemcy, niejednokrotnie wiąże się z bardzo dobrymi warunkami pracy. Często spotykamy osoby, które w samych superlatywach wypowiadają się o pracy w tym kraju. Zarówno pielęgniarki jak i położne można dodać do tego grona osób, które zadowolone są z pracy poza granicami własnego kraju.

Jakie są plusy pracy w Niemczech??

Nasza agencja szczegółowo przeanalizowała statystyki odnośnie pracy na całym świecie, szczególnie skupiając się na Europie. Wynika z nich jednoznacznie, że wśród polskich pielęgniarek, jako numer jeden wśród państw, do których zamierzają bądź już wyemigrowały w związku ze swoim zawodem, przodują Niemcy.

Po przeanalizowaniu forów internetowych, traktujących o zawodzie pielęgniarki i położnej za granicą, wnioski nasuwają się same:

     ► zarobki są nieporównywalnie wyższe w Niemczech

     ► większość pielęgniarek jest zadowolona z pracy

     ► praca często wiąże się z wysokimi standardami pracy, ale również z potrzebą ciągłego samodoskonalenia

     ► Praktycznie ŻADNA z pielęgniarek NIE CHCE WRACAĆ do pracy w Polsce

 

Warto wspomnieć, że praca w charakterze pielęgniarki za pośrednictwem naszej agencji jest związana z zatrudnieniem przez niemieckiego pracodawcą tj. klinikę czy szpital.  Największą zaletą dla wielu pielęgniarek z Polski jest różnica w zarobkach pomiędzy Polską i Niemcami. Gdy w Polsce mogłyby liczyć na zarobki rzędu 1600-3000 złotych, to w przeliczeniu na złotówki, za pracę w Niemczech dostaną około 9000-10000 złotych. Kolejnym z istotnych argumentów, który podawany jest przez pielęgniarki jest fakt, że w Niemczech pracują one na jeden etat i mają zapewnioną stabilność finansową, a w Polsce niejednokrotnie praca związana była z wieloma nocnymi zmianami następującymi dzień po dniu, aby tylko dorobić do niskiej pensji.

Wynikiem tego jest, że pielęgniarki czy położne w Niemczech dzięki stałemu dochodowi i odpowiedniej ilości godzin pracy mogą przeznaczyć więcej czasu dla rodziny, przyjaciół, na odpoczynek czy rozwijanie swoich zainteresowań. Znaleźliśmy również wiele informacji, że kuchnie na oddziałach są bardzo dobrze wyposażone w jedzenie i napoje co nieczęsto zdarza się w Polskich realiach. Pielęgniarki zwracają również uwagę, że niemiecka ochrona zdrowia nie stara się oszczędzać na sprzęcie, przydatnym w pracy pielęgniarki.

Problemy z pracą pielęgniarki w Niemczech?

Oczywiście większość aspektów, związanych z pracą w tym zawodzie w takim kraju jak Niemcy jest pozytywna. Jednakże zdarzają się i problemy, które towarzyszą przeprowadzce w nieznane do tej pory rejony. Chyba najczęściej spotkanym początkowym problemem pośród pielęgniarek wyjeżdżających do Niemiec, jest BARIERA JĘZYKOWA. Początkowe etapy pracy dla tych osób związane były z przypadkami lekkich nieporozumień, które oczywiście z czasem zanikały, ale początki nie zawsze są łatwe. Pewna liczba pielęgniarek podkreślała kilka razy też, że gdy zaczynały pracę w niemieckich szpitalach nie były wprowadzone dostatecznie w organizację pracy oddziału, a to również może wprowadzać w błąd na początku pracy.


Pomocne słownictwo w języku niemieckim!

W związku z częstymi pytaniami, jakie trafiają do naszej agencji odnośnie pracy w Niemczech i języka czy słownictwa potrzebnego w zawodzie pielęgniarki, wychodzimy Państwu naprzeciw i pokazujemy kilka ważnych definicji czy zdań, które przydadzą się osobom, które niekoniecznie jeszcze doskonale władają językiem niemieckim.

Czym tak naprawdę zajmują się pielęgniarki/pielęgniarze (die Krankenschwester/der Krankenpfleger) i jakimi najważniejszymi atutami dysponuje osoba, która wykonuje ten zawód w sposób dobry i wartościowy. Pielęgniarka pomaga (helfen), pielęgnuje (betreuen), ale również opiekuje się (versorgen) osobami chorymi i tymi, które wymagają opieki. Pielęgniarka wspiera (unterstützen) ich w czynnościach, których nie mogą wykonać samodzielnie i pomaga im odnaleźć się w nowej sytuacji. Jest to osoba, która asystuje (assistieren) lekarzom przy badaniach i leczeniu oraz troszczy się (sich kümmern) samodzielnie o podopiecznych.

Gdzie mogą być zatrudnione pielęgniarki?

Jest do dobre pytanie, gdyż często pada z ust osób zainteresowanych pracą w Niemczech, ale nie potrafiących sobie odpowiedzieć na pytanie o możliwość pracy w niemieckich realiach. Pielęgniarki mogą być zatrudniane w szpitalach (Krankenhäuser), ale również w gabinetach u lekarzy specjalistów (Facharztpraxen), w różnego rodzaju centrach medycznych (Gesundheitszentren), w domach spokojnej starości i zakładach opiekuńczych (Altenwohn- und Pflegeheime), czy w zakładach dla ludzi z upośledzeniem (Wohnheime).

Słownictwo!!

W związku z częstymi pytaniami, jakie trafiają do naszej agencji odnośnie pracy w Niemczech i języka czy słownictwa potrzebnego w zawodzie pielęgniarki, wychodzimy Państwo naprzeciw i udostępniamy słowniczek, który będzie niezbędny przynajmniej na początku nauki niemieckiego. 

Ważne czasowniki:

► asystować – assistieren
► doradzać – beraten
► opiekować się – versorgen
► pielęgnować – betreuen
► pogawędzić – smalltalken
► pomagać – helfen
► troszczyć się – sich kümmern
► wspierać – unterstützen
► wysłuchiwać – zuhören

Ważne rzeczowniki

► choroba – die Krankheit
► krew – das Blut
► leczenie – die Heilung
► lekarz – der Arzt
► pielęgniarka – die Krankenschwester
► pielęgniarz – der Krankenpfleger
► szpital – das Krankenhaus
► zastrzyk – die Spritze

Te kilka słów powinno sprawić, że w sposób szybki zaczniecie przyswajać zdania związane ze słownictwem medycznym w Niemczech. Najbardziej istotne jest zrozumienie gramatyki niemieckiej oraz poprawne budowanie zdań, co przychodzi z czasem. Najskuteczniejsze jest przebywanie w obcojęzycznym środowisku i otaczanie się wyłącznie osobami porozumiewającymi się danym językiem. Większość pielęgniarek, które już wyjechały do Niemiec stwierdza jednoznacznie, że zagłębienie się w nieznanym języku w pełni, bardzo przyspiesza jego naukę. 

 Oferty opiekunów

Walburga Opiekunka osób starszych

Walburga Galikowska Szukam pracy

Kobieta, 67 lat
Doświadczenie: Więcej niż 5 lat
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Jolanta Opiekunka osób starszych

Jolanta Krol Szukam pracy

Kobieta, -46 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil
Amelia Opiekunka osób starszych

Amelia Krol Szukam pracy

Kobieta, 47 lat
Doświadczenie: 3 lata
de Niemiecki: średnio
Zobacz profil
Anetta Opiekunka osób starszych

Anetta Krol Szukam pracy

Kobieta, 45 lat
Doświadczenie: 2 lata
de Niemiecki: dobrze
Zobacz profil


Menu: STRONA GŁÓWNA Osoby potrzebujące opieki Opiekunki O firmie Kontakt
Dokumenty: Cookies Polityka prywatności
Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.